aktuálně ze světa golfu

  • Jednadvacetiletý Američan Matthew Wolff se po třetím kole dostal do čela turnaje PGA Tour v Detroitu a útočí na druhý titul v kariéře. K dobru má na nejbližší soupeře tři rány a pokud dnes náskok udrží, stane se druhým nejmladším dvojnásobným vítězem na okruhu po legendárním krajanovi Tigeru Woodsovi. Tomu se to povedlo ve věku […]
  • Golfový turnaj PGA Tour vedou v polovině Američané Chris Kirk a hlavní favorit Webb Simpson, který si může vynahradit nucenou absenci z minulého týdne. Z předchozí akce v Cromwellu se Simpson odhlásil poté, co měla jeho dcera pozitivní test na koronavirus. Nyní může šestý hráč světového žebříčku vybojovat druhé vítězství za sebou po triumfu v […]
  • Američan Chad Campbell je šestým golfistou na PGA Tour, jenž měl po červnovém restartu sezony pozitivní test na koronavirus. Šestačtyřicetiletý profesionál se odhlásil z turnaje v Detroitu, pro nějž měl být tento týden prvním náhradníkem, a uchýlil se do karantény.
  • Americký golfista Dustin Johnson vyhrál turnaj série PGA Tour Travelers Championship a připsal si 21. titul v kariéře. Na hřišti v Cromwellu s parem 70 zvládl čtyři kola na 261 úderů a o jednu ránu porazil krajana Kevina Streelmana. O další rok tak prodloužil svou vítěznou sérii, alespoň jednu trofej získal v 13. sezoně za […]
  • Američan Brendon Todd se po třetím kole probojoval do čela turnaje Travelers Championship v Cromwellu a bude útočit na třetí titul v sezoně PGA Tour. Dva údery ztrácí na druhém místě jeho krajan Dustin Johnson, oba v sobotu zahráli devět ran pod par. Čerstvý padesátník Phil Mickelson z čela klesl na dělenou sedmou příčku.
  • Čerstvý padesátník Phil Mickelson se po druhém kole probojoval do čela turnaje Travelers Championship v Cromwellu, který již dvakrát vyhrál v letech 2001 a 2002. Vítěz pěti golfových majorů a celkem 44 turnajů na PGA Tour v pátek potřeboval jen 63 úderů, tedy sedm pod par, a vede se skóre -13.
  • Třetí turnaj PGA Tour po koronavirové pauze vede v Cromwellu kanadský golfista Mackenzie Hughes díky nejlepšímu kolu v kariéře. Až 158. hráč světového žebříčku obešel hřiště na 60 ran a se skóre -10 má náskok tří úderů na trojici soupeřů včetně světové jedničky Roryho McIlroye ze Severního Irska.
  • Elitní golfový okruh PGA Tour má druhého nakaženého hráče koronavirem a Cameron Champ kvůli tomu bude chybět na turnaji Travelers Championship v Cromwellu. Pětadvacetiletý Američan podstoupil test v úterý, poté co dorazil do dějiště. Měl ho pozitivní, podobně jako Nick Watney v Hilton Head v minulém týdnu, z něhož odstoupil před druhým kolem.
  • Čeští golfisté chtějí pokračovat v severské cestě, jak se dotáhnout na špičku. Šéftrenérem reprezentace je čtyři roky Švéd Staffan Johansson, který po sezoně skončí, a i na jeho doporučení vedení České golfové federace uvažuje po vzoru Finů o společné soutěži amatérů a profesionálů.
  • Bývalá světová jednička mezi golfistkami Rju So-jon opět věnovala prémii za turnajové vítězství na dobrou věc. Devětadvacetiletá Korejka po triumfu na domácím mistrovství přenechala v přepočtu téměř pět milionů korun tentokrát na boj s koronavirem.