aktuálně ze světa golfu

  • Americká golfistka českého původu Nelly Kordová vyhrála turnaj v Grand Rapids a letos jako první hráčka na LPGA Tour získala druhý titul. Celkově jich má na elitní sérii ve 22 letech na kontě už pět.
  • Golfista Jon Rahm naplnil roli jednoho z favoritů, vyhrál 121. ročník US Open a stal se prvním španělským vítězem turnaje. Na hřišti Torrey Pines v San Diegu zvítězil s šesti ranami pod par a oslavil premiérový titul kategorie major.
  • Americká golfistka českého původu Nelly Kordová útočí na druhé vítězství v této sezoně LPGA a celkově páté v kariéře. Díky skvělému výkonu v třetím kole, které obešla na 62 úderů, vede turnaj v Grand Rapids o tři rány před Irkou Leonou Maguireovou.
  • Golfistka Klára Spilková zahájila turnaj série LPGA v Grand Rapids solidním výkonem a po prvním kole figuruje se dvěma ranami pod par na děleném 49. místě. Právě bilance -2 by měla podle aktuálních předpokladů stačit na postup do víkendových bojů.
  • Jihoafrický golfista Garrick Higgo hned při svém druhém startu na PGA Tour slaví turnajový triumf. Dvaadvacetiletý hráč ovládl Palmetto Championship v Ridgleandu o jednu ránu před šesticí soupeřů. Higgo potvrdil skvělou formu z European Tour, na níž v dubnu a květnu proměnil ve vítězství dva z posledních tří startů.
  • Golfistka Klára Spilková obsadila 70. místo na turnaji LPGA Tour v Daly City. Česká profesionálka dokončila čtyřkolovou soutěž se skóre +8, poté co pouze v prvním kole pokořila par hřiště. Na čtvrtečních 71 ran, po kterých jí patřilo čtrnácté místo, navázala v dalších dnech výkony 76, 75 a 74, ve finále zaznamenala dvě birdie a […]
  • První ročník společného golfového turnaje pro muže a ženy Scandinavian Mixed v Göteborgu vyhrál Jonathan Caldwell ze Severního Irska. Ve 37 letech se tak dočkal prvního vítězství na European Tour.
  • Golfistka Klára Spilková ani ve třetím kole turnaje LPGA Mediheal Championship nenavázala na povedený úvodní hrací den a klesla na dělené 73. místo. Sobotní hru sice zahájila nadějně a zaznamenala dvě birdie na prvních čtyřech jamkách, ale ještě v první polovině hřiště se dvěma bogey vrátila na par a na druhé devítce ještě třikrát zahrála […]
  • Golfistka Klára Spilková si v druhém kole turnaje LPGA Mediheal Championship oproti úvodnímu dni o pět ran pohoršila, ale cut zvládla. Česká profesionálka v pátek obešla hřiště v kalifornském Daly City na 76 ran a s celkovým skóre +3 postoupila do víkendových kol na děleném 58. místě.
  • Golfista Ángel Cabrera byl vydán z Brazílie do rodné Argentiny, kde čelí obvinění z napadení bývalých partnerek. Brazilská policie jednapadesátiletého vítěze dvou majorů zatkla v lednu na letišti v Riu de Janeiro na základě mezinárodního zatykače, nyní ho předala do vazby v argentinském Puerto Iguazú, odkud by měl zamířit do Córdoby. Tam je na červenec […]