aktuálně ze světa golfu

  • Golfistka Klára Spilkové neprošla počtvrté za sebou na okruhu LPGA cutem. Tentokrát česká hráčka neuspěla v Greensboro a na turnaji Drive On Championship obsadila s pěti ranami nad par dělené 86. místo. V čele je Američanka Ally McDonaldová s deseti ranami pod normou hřiště.
  • Golfista Tiger Woods má daleko k obhajobě titulu na turnaji Zozo Championship. Slavný Američan se v prvním kole trápil a se čtyřmi ranami nad par je až na děleném předposledním 75. místě. V čele je v Sherwoodu kolumbijský hráč Sebastian Muňoz se skóre -8.
  • Rafael Nadal se po zisku třinácté trofeje na antukovém grandslamu Roland Garros a před dalším turnajem ATP na chvíli opět oddá své druhé vášni golfu. Španělský tenista si od soboty na rodné Mallorce zahraje turnaj proti profesionálům, jimž s hendikepem 0,3 bez problémů konkuruje.
  • Veřejnost může navzdory omezení pohybu navštěvovat venkovní sportoviště, uvedl na Twitteru ministr zdravotnictví Roman Prymula. Upřesnil některé pochybnosti a určil, které aktivity jsou povoleny. Série osvětových videí se na sítích objevila ještě před tím, než dnes vyšlo najevo, že ministr má problém – byl vyfotografován, jak opouští pražskou restauraci v době, kdy měla být mimo […]
  • Golfistka Klára Spilková je po prvním kole turnaje okruhu LPGA v Greensboro společně s Kanaďankou Jaclyn Leeovou poslední. Obě na úvod zahrály osm ran nad par a jsou na děleném 107. místě.
  • Bývalý vítěz Masters Adam Scott měl pozitivní test na koronavirus a přijde tak tento týden o start na turnaji PGA Tour v Thousand Oaks. Australský golfista je už druhou hvězdou, která nebude na hřišti v Sherwoodu hrát. Už dříve se odhlásil Američan Dustin Johnson, první hráč světového žebříčku prodělal nemoc covid-19 v minulém týdnu a […]
  • Elitní světoví golfisté kvůli koronaviru přišli o další turnaj. Tradiční akce Hero World Challenge v Albany na Bahamách, kterou pořádá Tiger Woods, byla vzhledem k omezení cestování v době pandemie zrušena. Pro vybraných osmnáct hráčů se měla uskutečnit od 3. do 6. prosince.
  • Lídr světového žebříčku golfistů Dustin Johnson se po onemocnění koronavirem rozhodl pro pauzu a nebude hrát v tomto týdnu turnaj PGA Tour v Thousand Oaks. Byť má právě v tomto kalifornském klubu Sherwood svoji základnu, necítí se připravený na návrat. Ten plánuje šestatřicetiletý Američan až za dva týdny.
  • Americký golfista Jason Kokrak odehrál na turnaji CJ Cup v Las Vegas takřka bezchybné poslední kolo a při svém 233. startu na okruhu PGA Tour se po deseti letech mezi elitou dočkal premiérového titulu. Ve finále vyrovnal výkonem 64 ran páteční rekord hřiště Xandera Schauffeleho a krajana nakonec v součtu čtyř kol o dvě rány […]
  • Před závěrečným kolem golfového turnaje PGA Tour v Las Vegas má nejblíže k vítězství Američan Russell Henley. V sobotu zahrál pět ran pod par a vede o tři údery před kvartetem svých krajanů.