aktuálně ze světa golfu

  • Nejlepší česká golfistka Klára Spilková začala spolupracovat s novým trenérem. Lukáše Martince po čtyřech letech střídá Američan Gregg Lavoie, který žije v Praze a ještě stále hraje jako profesionál.
  • Charitativní golfovou exhibici amerických sportovních hvězd vyhráli bývalý první hráč světa Tiger Woods s Peytonem Manningem. Na Floridě porazili dalšího slavného golfistu Phila Mickelsona s jiným hráčem amerického fotbalu Tomem Bradym. Zápas vynesl pro lidi postižené koronavirovou pandemií 20 milionů dolarů (přes půl miliardy korun), tedy dvojnásobek částky, jakou organizátoři plánovali.
  • Golfová sezona na evropském okruhu by se mohla po koronavirové pauze znovu rozběhnout na konci července. Vedení European Tour plánuje podle informací magazínu Golf Digest uspořádat po British Masters, které je na programu od 30. července do 2. srpna, na hřištích v Anglii a ve Walesu ještě tři další turnaje.
  • Vedení elitní ženské golfové LPGA Tour rozhodlo, že se kvůli následkům pandemie koronaviru nebude letos hrát kvalifikace o účast na okruhu. V příští sezoně by se tak měla na tour představit drtivá většina golfistek, jež měly kartu na letošní rok, tedy i nejlepší česká profesionálka Klára Spilková.
  • Před golfovým US Open se letos poprvé od roku 1924 nebude hrát kvalifikace. Americká golfová asociace USGA, jež turnaj organizuje, zrušila kvalifikaci kvůli obtížím způsobeným pandemií koronaviru. Major naplánovaný na hřiště Winged Foot v Mamaronecku byl už dříve z červnového termínu přesunut na 17. až 20. září.
  • Americká golfistka Paige Spiranacová rozhodně ví, jak na sebe upoutat pozornost a rozpálit svoje příznivce na sociálních sítích. O víkendu stačilo jediné foto a její instagramový účet vykázal za necelých 24 hodin přes čtvrt milionu sledujících.
  • Golfisté sice mohli na hřiště díky uvolňování opatření proti koronaviru jako jedni z prvních už začátkem dubna, ale soutěžní výkonnostní turnaje se teprve rozjedou. Díky možnosti pořádat sportovní akce do 300 účastníků zahájí amatéři a trenéři sezonu od 25. května, profesionální série Czech PGA Tour ohlásila odložený start na 16. června do Hluboké nad Vltavou.

odkaz na stránky European tour