aktuálně ze světa golfu

  • Golfový turnaj The American Express v La Quintě vyhrál Korejec Kim Si-u a získal třetí titul na PGA Tour. Pětadvacetiletý hráč předvedl tři bezchybná kola a na závěr soutěže zahrál 64 ran – svůj nejlepší výkon za celé čtyři dny.
  • Americká golfistka českého původu Jessica Kordová vyhrála turnaj v Lake Buena Vista na Floridě a připsala si šestý triumf na elitním okruhu LPGA. Druhá dcera bývalého tenisty Petra Kordy Nelly skončila třetí.
  • Anglický golfista Tyrell Hatton začal sezonu výhrou v Abú Zabí. Rekordní čtvrté vítězství z turnaje kategorie Rolex Series na European Tour si zajistil díky osmnácti ranám pod par.
  • Americká golfistka českého původu Jessica Kordová se ve třetím kole turnaje Lake Buena Vista na Floridě blýskla výkonem 60 ran. Stala se teprve pátou hráčkou v historii LPGA, které se to povedlo. S jedenácti ranami pod par zaostala o dva údery za rekordem elitního okruhu, který v roce 2001 vytvořila švédská legenda Annika Sörenstamová ve […]
  • Hvězdný golfista Tiger Woods se podrobil menšímu zákroku na páteři a bude opět několik týdnů mimo hru. Vítěz 15 turnajů major, jenž měl v minulosti se zády opakovaně vážné problémy, oznámil, že podstoupil jen minimálně invazivní operaci kvůli odstranění úlomku meziobratlové ploténky, která mu tlačila na nerv a způsobovala bolesti.
  • Americký golfista Kevin Na zlomil prokletí turnaje Sony Open na Havaji a navzdory zdravotním problémům, které ho málem potřetí za sebou připravily na poslední chvíli o start, vybojoval na hřišti v Honolulu pátý titul na okruhu PGA Tour. Díky výborné koncovce porazil o jednu ránu krajana Chrise Kirka a Joaquína Niemanna z Chile.
  • Hvězdný americký golfista Justin Thomas začal kvůli homofobní nadávce, kterou si ulevil minulý týden na turnaji na Havaji, přicházet o sponzory. Módní dům Ralph Lauren oznámil, že s třetím hráčem světového žebříčku ukončil spolupráci.
  • Vítěz dvou golfových majorů Ángel Cabrera byl zatčen v Riu de Janeiro kvůli obvinění z domácího násilí. Policisté jednapadesátiletého Argentince zadrželi na základě mezinárodního zatykače. Jeho dvě bývalé manželky podaly na Cabreru trestní oznámení kvůli násilí a vyhrožování.
  • Americká golfová asociace odebrala pořádání majoru PGA Championship v roce 2022 klubu v Bedminsteru v New Jersey, jenž patří prezidentovi Donaldu Trumpovi. Organizace PGA of America se tak rozhodla několik dnů po středečním řádění Trumpových příznivců v budově Kapitolu ve Washingtonu, které dosluhující prezident podle expertů vyvolal svým odmítnutím uznat porážku ve volbách.
  • Americký golfista Harris English na turnaji v rezortu Kapalua na Havaji ukončil déle než sedmileté čekání na třetí triumf na PGA Tour. Jednatřicetiletý rodák z Georgie zahrál v neděli na posledních osmi jamkách pět birdie a s bilancí 25 pod par si vybojoval účast v play off, v němž hned na první jamce porazil Chilana […]