aktuálně ze světa golfu

  • Nemohla uvěřit, co se jí povedlo. Jihokorejská golfistka Amy Yangová předvedla ve čtvrtek nádhernou trefu na turnaji Lotte Championship na Havaji. Jednatřicetiletá hráčka se do jamky trefila na jednu ránu. Na její počin se můžete podívat ve videu níže.
  • Golfistka Klára Spilková je v polovině turnaje Lotte Championship okruhu LPGA na Havaji na děleném dvacátém místě. Česká hráčka zvládla druhé kolo se čtyřmi ranami pod par a celkově má skóre -7. Vedoucí Yuka Sasová z Filipín má šestnáct úderů pod par.
  • Golfista Stanislav Matuš je po prvním kole turnaje European Tour v Rakousku s třemi ranami nad par na děleném 71. místě. Úvodní den nevyšel Ondřeji Lieserovi, který v chladných podmínkách zahrál osm úderů nad par a je až na dělené 132. příčce. V pátek musí zahrát skvělé druhé kolo, aby prošel cutem do víkendových kol.
  • Golfistka Klára Spilková začala dobře svůj první letošní turnaj na okruhu LPGA. Češka zahrála ve čtvrtek na Havaji tři rány pod par a na Lotte Championship je na děleném 27. místě. V čele jsou Američanka Brittany Altomareová a Yuka Sasová z Filipín se skóre -8. O ránu zpět je na děleném třetím místě čtvrtá hráčka […]
  • Japonec Hideki Macujama se stal prvním asijským vítězem golfového majoru Masters. Zelené sako si na hřišti v Augustě vybojoval díky celkovému skóre -10 a s náskokem rány před nováčkem v turnaji Američanem Willem Zalatorisem.
  • Japonský golfista Hideki Macujama má šanci stát se prvním asijský vítězem majoru Masters. Po sobotním třetím kole v Augustě, které narušila bouřka, se dostal do čela turnaje a do finále půjde s náskokem čtyř ran před čtveřicí pronásledovatelů.
  • Anglický golfista Justin Rose je i v polovině Masters v čele pořadí, ale jeho náskok se po druhém dni v Augustě ztenčil ze čtyř ran na jednu. Titul už s jistotou neobhájí Američan Dustin Johnson, který neprošel cutem a o víkendu už si nezahraje.
  • Precizní Justin Rose rozjel parádně golfový major Masters. Zatímco ostatní hvězdy se na náročném hřišti v Augustě ve větrných podmínkách spíše trápily, Angličan dokončil první den se skóre -7 a vypracoval si náskok čtyř ran.
  • Americký golfista Dustin Johnson nezačal cestu za obhajobou zeleného saka na Masters nejlépe a první kolo obešel s dvěma ranami nad par. Na tvrdých greenech připravených pro 85. ročník majoru v Augustě zatím dohráli nejlépe se skóre -3 Japonec Hideki Macujama a překvapivě Američan Brian Harman.
  • Už je jasno. Příčinou únorové dopravní nehody slavného golfisty Tigera Woodse bylo nezvládnutí vozidla v nepřiměřené rychlosti. Pětačtyřicetiletý Američan jel po svažujícím se zatočeném úseku silnice u Los Angeles, kde je maximální povolená rychlost 70 km/h, rychlostí až 140 km/h. Dnes o tom informoval šerif Los Angeles County Alex Villanueva.