aktuálně ze světa golfu

  • Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová […]
  • Golfista Ondřej Lieser obsadil na turnaji Dutch Open 19. místo a vylepšil si letošní maximum na European Tour. Nejlepší český výsledek na okruhu ale nepokořil, tím zůstává dvanácté místo Filipa Mrůzka ze srpnového Czech Masters na Albatrossu, jímž překonal loňskou Lieserovu třináctou pozici z Ramsau.
  • Na turnaji LPGA Tour v Portlandu organizátoři kvůli špatnému počasí zrušili třetí kolo a zkrátil turnaj na 54 jamek. Na pokračování čeká i šestadvacetiletá Češka Klára Spilková, jež se zatím dělí se skóre pět úderů nad par o 57. místo.
  • Golfista Ondřej Lieser zahrál třetí kolo turnaje Dutch Open v paru a klesl z elitní desítky na dělenou patnáctou pozici. I tak může třicetiletý pražský rodák v neděli útočit na nejlepší český výsledek na European Tour.
  • Golfistka Klára Spilková postoupila na svém prvním turnaji LPGA Tour po olympijských hrách do finálových bojů. V druhém kole Portland Classic zahrála o jednu ránu lépe než ve čtvrtek a s celkovým skóre pět úderů nad par se dělí o 57. místo.
  • Golfista Ondřej Lieser si v druhém kole Dutch Open polepšil na dělené šesté místo a po polovině turnaje útočí na nejlepší český výsledek na European Tour. Třicetiletý pražský rodák zahrál dnes na hřišti u Hertogenbosche pět ran pod par a celkově má už devět úderů pod normu hřiště.
  • První turnaj LPGA Tour po olympijských hrách rozehrála česká golfistka Klára Spilková třemi ranami nad par. Na Portland Classic se dělí s výsledkem 75 úderů o 63. místo, což by jí na postup stačilo. V čele je trojice Gemma Dryburghová ze Skotska, Thajka Padžarí Anannarukanová a Španělka Carlota Cigandaová, jediná členka vítězného evropského týmu ze […]
  • Golfista Ondřej Lieser vstoupil dobře do turnaje KLM Open série European Tour. Nedaleko nizozemského města Hertogenbosch zahrál v 1. kole čtyři rány pod par a je na děleném třinácté místě. Vedoucí Niall Kearney má skóre -7.
  • Golfista Billy Horschel se stal druhým americkým vítězem turnaje BMW PGA Championship. Prestižní podnik série European Tour na hřišti Wentworth Clubu ovládl se skóre 19 ran pod par a napodobil legendárního Arnolda Palmera, který soutěž vyhrál v roce 1975.
  • Evropské golfistky obhájily titul v Solheim Cupu. Výběr starého kontinentu vyhrál v 17. ročníku utkání golfových ženských týmů na půdě USA 15:13. "Bylo to úžasné týmové dílo," radovala se evropská kapitánka Catriona Matthewová, jejíž svěřenkyně vedly od prvního ze tří soutěžích dnů. Po úvodních čtyřhrách měly náskok tří bodů, po druhém dni a dalších čtyřhrách […]